9 DNIOWA WYCIECZKA DO SZKOCJI W POSZUKIWANIU POTWORA Z LOCH NESS ORAZ SZKOCKIEJ WHISKY ( Londyn, Edynburg, York, Glasgow, Loch Ness, Oxford, Windsor )

Termin:

7-15.08.2017

Cena:

1390 zł

Świadczenia zawarte w cenie:

- transport autokarem z toaletą, video, barkiem, klimatyzacją, rozkładanymi fotelami.
- 5 noclegów w hotelach klasy "Formule 1". Pokoje 3 osobowe z umywalkami i telewizorami. Prysznice i toalety na korytarzach.
- opieka pilota – przewodnika.
- opłaty drogowe, parkingi, autostrady.
- przeprawa Eurotunelem lub promem.

Świadczenia dodatkowo płatne:

- dopłata do pokoju 2 osobowego – 200 zł / osoby.
- 5 śniadań kontynentalnych – 120 zł.
- 7 obiadokolacji – 450 zł.
- ubezpieczenie KL i NW - 45 zł

Program ramowy:


Dzień 1

zbiórka o godz. 13.00 Szczecinie – stacja paliw „Statoil” ul. Gryfińska 60, wyjazd ok. godz. 13.15. Przejazd przez Niemcy, Francję w kierunku Wielkiej Brytanii.

Dzień 2

przyjazd rano do Londynu, zwiedzanie: Big Ben, Houses of Parliament- siedziba parlamentu, Opactwo Westminsterskie /z zewnątrz/- miejsce koronacji monarchów angielskich, zmiana warty przed Pałacem Buckingham – oficjalną rezydencją brytyjskiego monarchy, Plac Trafalgar Squer, Picadilly Circus, Oxford Street, po południu wyjazd z Londynu i przejazd w okolice Peterborough, zakwaterowanie wieczorem w hotelu, nocleg.

Dzień 3

wyjazd rano z hotelu, przejazd do Nottingham, zwiedzanie: Pomnik Robin Hooda pod Zamkiem Nottingham, najstarszy pub w Anglii z XII wieku, następnie przejazd do Yorku, zwiedzanie m.in. Katedra Minster- największy średniowieczny kościół w Europie, dalszy przejazd w okolice Newcastle, zakwaterowanie, nocleg.

Dzień 4

wyjazd z hotelu, przejazd w okolice Edynburga do fabryki whisky, degustacja, następnie zwiedzanie Zamku Stirling, dalej przejazd do Glasgow, zwiedzanie miasta położonego nad rzeką Clyde m.in centrum miasta wraz z George Square, Katedra Św. Mungo, przejazd do hotelu, zakwaterowanie, nocleg.

Dzień 5

przejazd w góry szkockie i rejs po jeziorze Loch Ness, powrót do hotelu na nocleg.

Dzień 6

wykwaterowanie z hotelu, przyjazd ok. południa do Edynburga, zwiedzanie: Zamek zbudowany na szczycie wygasłego wulkanu, Królewska Mila, Katedra św. Idziego, Princes Street Gardens, Pałac Holyrood - dawna rezydencja królewska, dzielnica portowa Leith. Wyjazd z Edynburga późnym wieczorem ok. 23.00 i nocny przejazd do Oxfordu.

Dzień 7

przyjazd rano do Oxfordu, krótkie zwiedzanie miasta w którym znajduje się najstarszy anglojęzyczny uniwersytet oraz blisko 40 college’ów. Następnie przejazd do Windsoru i zwiedzanie zamku, jednej z oficjalnych siedzib monarchów brytyjskich, dalej przejazd do hotelu w okolice Londynu, zakwaterowanie, nocleg.

Dzień 8

wykwaterowanie, przejazd na zwiedzanie Londynu: wizyta w National Gallery, British Museum, Londyńskie City, Katedra św. Pawła, Tower Bridge, Twierdza Tower /z zewnątrz/, wieczorem wyjazd z Londynu kierunku Folkstone, przeprawa kanałem La Manche na stronę francuską, dalszy przejazd w kierunku Polski.

Dzień 9

przewidywany powrót w godzinach wieczornych

UWAGI:

- kolejność wycieczek i zwiedzanych obiektów ustala pilot i może ona ulec zmianie.
- koszt biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, bilety na przejazdy komunikacją, wynajem zestawów audio-guide pokrywają uczestnicy dodatkowo: dorośli ok. 100 Funtów.
- toaleta w autokarze ze względu na ograniczoną pojemność do korzystania tylko w sytuacjach awaryjnych.
- limit bagażu wynosi : bagaż główny do 20kg na osobę + bagaż podręczny do 10 kg na osobę
- KAŻDY DODATKOWY KG NADBAGAŻU PŁATNY W KWOCIE 20 ZŁ.
Ze względu na trudności z załadunkiem zabraniamy pakowania bagażu 2 lub więcej osób do wspólnej dużej walizki!

Tekst