8 DNIOWA WYCIECZKA NA SYCYLIĘ

Termin:

14-21.03.2018

Cena:

1690 ZŁ

Sycylia – wyspa na końcu włoskiego buta podbijana przez Greków, Rzymian, Wikingów, Bizancjum, Arabów, Hiszpanów i wiele innych nacji. Mieszanka kultur, wyznań i narodów. W starożytności nazywana „Wielką Grecją” i do dzisiaj jeżeli ktoś chce zobaczyć najbardziej okazałe greckie zabytki musi pojechać na …. Sycylię . Tu żył i działał Archimedes. Posiadaczka największego i najwyższego wulkanu w Europie- Etny. Budząca dreszczyk emocji legendarna siedziba Cosa Nostry. Słynąca z przepięknych krajobrazów, drzew pomarańczowych, subtropikalnego klimatu oraz … tras narciarskich.

Świadczenia zawarte w cenie:

- transport autokarem z toaletą, video, barkiem, klimatyzacją, rozkładanymi fotelami.
- 1 nocleg w hotelu *** pokoje 2,3 osobowe z łazienkami. W okolicach Neapolu.
- 4 noclegi w hotelu *** pokoje 2,3 osobowe z łazienkami. Na Sycylii w miejscowości nadmorskiej
- 1 nocleg w hotelu *** pokoje 2,3 osobowe z łazienkami. W okolicach Bolonii.
- wyżywienie: 2 lunch pakiety, 4 śniadania i 5 obiadokolacji.
- opieka pilota- przewodnika.
- opłaty drogowe, parkingi, autostrady.
- przeprawa promowa na Sycylię.
- wycieczki wg programu.

Świadczenia dodatkowo płatne dla chętnych:

- ubezpieczenie KL i NW -35 zł.


Program ramowy:


Dzień 1

WYJAZDY: Szczecin Zielona Góra Legnica Przejazd do Włoch w okolice Neapolu.

Dzień 2

Przyjazd popołudniu do hotelu w okolicach Neapolu. Zakwaterowania ,obiadokolacja nocleg.

Dzień 3

Wykwaterowanie około 5.00 (lunch pakiet) przejazd na Sycylię. Następnie przejazd i zwiedzanie wąwozu Gole del Alcantara - powstałego z rozstrzelenia wulkanicznej lawy. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie obiadokolacja nocleg

Dzień 4

Śniadanie wycieczka do Taorminy, zwiedzanie największego kurortu Sycylii, wzniesionego na wysokich skałach, spacer po starówce i zwiedzanie słynnego teatru greckiego, następnie wycieczka na Etnę. Powrót do hotelu, obiadokolacja nocleg.

Dzień 5

Śniadanie wycieczka: Syrakuzy wraz z wyspą Ortigia. Powrót do hotelu obiadokolacja połączona z Wieczorem Sycylijskim nocleg.

Dzień 6

Śniadanie, wycieczka do Palermo - stolicy wyspy: zwiedzanie kaplica Pallatina, pałac królewski dei Normanni, katedra, arabski targ Il Capo, spacer po Starówce. Powrót do hotelu, obiadokolacja nocleg.

Dzień 7

Wykwaterowanie ok. 4.00 rano, (lunch pakiet) wyjazd do Messyny na prom, przejazd do Florencji, zwiedzanie: Most Złotników, Baptysterium, Katedra Santa Maria del Fiore, Palazzo Vecchio, Bazylika Santa Croce Następnie przejazd do hotelu pod Bolonią

Dzień 8

Śniadanie, wykwaterowanie przejazd do Polski .Przewidywany przyjazd do Polski około 24.00.

UWAGI:

- kolejność zwiedzanych obiektów ustala pilot i może ona ulec zmianie.
- toaleta w autokarze ze względu na ograniczoną pojemność do korzystania tylko w sytuacjach awaryjnych.
- opłaty za obowiązkowych lokalnych przewodników, opłaty rezerwacyjne ,wynajęcie zestawów audio, obowiązkową opłatę klimatyczną, wstęp do zwiedzanych obiektów , przejazdy komunikacją miejską oraz udział w Wieczorze Sycylijskim pokrywają uczestnicy na miejscu: 100 EURO . – płatne obligatoryjnie u pilota
- limit bagażu wynosi: bagaż główny do 15 kg na osobę + bagaż podręczny do 5 kg na osobę. Ze względu na trudności z załadunkiem zabraniamy pakowania bagażu 2 lub więcej osób do wspólnej dużej walizki!

Tekst