11 DNIOWA WYCIECZKA DO PORTUGALII I POŁUDNIOWEJ HISZPANII

Termin:

24.08-3.09.2018

Cena:

2190 zł

PORTUGALIA – Niewielkie państwo położone na krańcach Półwyspu Iberyjskiego jak by przyklejone do Hiszpanii . Mało kto wie że kilkaset lat temu było to imperium obejmujące pół świata, a jego stolica Lizbona decydowała o losach połowy Afryki , Azji i Ameryki Południowej. Czy wiecie Państwo że w Brazylii mówi się po portugalsku ? W Portugalii znajduje się Fatima chyba najsłynniejsze miejsce Objawień Maryjnych i ośrodek Kultu Maryjnego

POŁUDNIOWA HISZPANIA- Większości z nas Hiszpania kojarzy się z Wybrzeżem Costa Brava, a jest to zaledwie przedsionek prawdziwej Hiszpanii. Zapraszamy Pąństwa do Grenady stolicy Mauretańskiego Kalifatu , który został podbity przez Chrześcijan dopiero w 1492r z najpiękniejszym zespołem pałacowym w Europie Alhambrą. Gibraltaru z jego słynnymi małpami i górą będącą jednym ze Słupów Herkulesa. Sewilii z najwiekszą na świecie gotycką katedrą. Przepięknym zamkiem Alkazar, siedzibą pierwszego okrytego ponurą sławą trybunału Świętej Inkwizycji oraz Madrytu stolicy imperium w którym nie zachodziło słonce i wielu innych ciekawych miejsc…

Świadczenia zawarte w cenie:

- transport autokarem z toaletą, video, barkiem, klimatyzacją, rozkładanymi fotelami.
- 1 nocleg w hotelu *** na Costa Brava w Lloret de Mar. Pokoje 2,3 osobowe z łazienkami.
- 3 noclegi w hotelu *** w Loja (okolice Granady). Pokoje 2,3 osobowe z łazienkami..
- 2 noclegi w hotelu *** w Caldas da Rainha (okolice Lizbony). Pokoje 2,3 osobowe z łazienkami.
- 1 noclegi w hotelu *** w okolicach Madrytu. Pokoje 2,3 osobowe z łazienkami.
- 1 nocleg w hotelu klasy Premiere Classe w okolicach Maubeuge we Francji. Pokoje 2,3 osobowe z łazienkami.
- wyżywienie: 7 śniadań, 1 lunch pakiet i 7 obiadokolacji.
- opłaty drogowe, parkingi, autostrady.
- opieka pilota-przewodnika.wycieczki wg programu.

Świadczenia dodatkowo płatne dla chętnych:

- ubezpieczenie KL i NW-45zł.

Program ramowy:


Dzień 1

WYJAZDY Szczecin, Poznań, Katowice ,Wrocław Planowana zbiórka ok godzin południowych. Przejazd przez Niemcy, Francję w kierunku Hiszpanii.

Dzień 2

Planowany przyjazd do Hiszpanii na Costa Brava popołudniu, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 3

wykwaterowanie ok.5.00 rano śniadanie w formie lunch pakietu, przejazd i zwiedzanie Kartageny: port, ruiny rzymskiego amfiteatru, katedra. Następnie przejazd do hotelu, w okolice Grenady, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 4

wykwaterowanie ok.5.00 rano śniadanie w formie lunch pakietu, przejazd i zwiedzanie Kartageny: port, ruiny rzymskiego amfiteatru, katedra. Następnie przejazd do hotelu, w okolice Grenady, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 5

śniadanie, przejazd do Gibraltaru, zwiedzanie: m.in. wjazd na Skałę Gibraltaru ze słynnymi małpami,. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 6

Śniadanie, wykwaterowanie, przejazd do Sewilli. Zwiedzanie: Alkazar dawana siedziba kalifatu, Torre del Oro(Złota Wieża), Arena walk byków, katedra NMP dalej przejazd do Portugalii w okolice Lizbony, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 7

śniadanie, wycieczka do Sintry, zwiedzanie m.in. Pałac Narodowy następnie, przejazd do Lizbony, zwiedzanie: klasztor Hieronimitów, pomnik odkryć geograficznych, Wieża Belem, katedra. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 8

Śniadanie, wykwaterowanie, przejazd do Fatimy, kilkugodzinne zwiedzanie: Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej, w godzinach wczesno popołudniowych wyjazd w kierunku Madrytu. Wieczorem przyjazd do hotelu zakwaterowanie, obiadokolacja , nocleg

Dzień 9

Śniadanie, zwiedzanie Madrytu: Pałac królewski, katedra, Puerta del Sol (Brama Słońca), Muzeum Prado. W godzinach wieczornych przejazd w kierunku Maubeuge (Francja).

Dzień 10

Przyjazd do hotelu we Francji wieczorem, zakwaterowanie, nocleg.

Dzień 11

śniadanie, wykwaterowanie przejazd do Polski. Przewidywany powrót w godzinach nocnych z 11/12 dnia wycieczki.

UWAGI:

- kolejność wycieczek i zwiedzanych obiektów ustala pilot i może ona ulec zmianie.
- toaleta w autokarze ze względu na ograniczoną pojemność do korzystania tylko w sytuacjach awaryjnych.
- koszt biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, opłaty rezerwacyjne ,udział w „wieczorze Hiszpańskim”, obowiązkowych lokalnych przewodników, wynajem zestawów audio-guide oraz opłatę klimatyczną płatne obligatoryjnie u pilota: 125€ / osoba
- limit bagażu wynosi : bagaż główny do 15kg na osobę + bagaż podręczny do 5 kg na osobę Ze względu na trudności z załadunkiem zabraniamy pakowania bagażu 2 lub więcej osób do wspólnej dużej walizki!

Tekst