7 DNIOWA WYCIECZKA FIORDY NORWEGII

Termin:

4-10.07.2017

Cena:

1590 ZŁ

Świadczenia zawarte w cenie:


- transport autokarem z toaletą, video, barkiem, klimatyzacją, rozkładanymi fotelami. - 4 noclegi w hostelach w Norwegii. Pokoje 3,4 osobowe bez łazienek. Łazienki na korytarzach. - opieka pilota – przewodnika. - opłaty drogowe, parkingi, autostrady. - przeprawa promowa Niemcy –Dania – Niemcy. - 4 śniadania

Świadczenia dodatkowo płatne dla chętnych:

- dopłata do pokoju 2 osobowego - 200 zł od osoby za cały pobyt.
- ubezpieczenie KL i NW -35 zł.

Program ramowy:


Dzień 1

zbiórka o godz. w 14.00 Szczecinie – stacja paliw „Statoil” ul. Gryfińska 60, wyjazd ok. godz. 14.15. Przejazd do Rostocku na prom do Gedser (Dania), przeprawa promowa, dalszy przejazd przez Danię i Szwecję do Oslo.

Dzień 2

Przyjazd do Oslo w godz. rannych, zwiedzanie: Parlament, Katedra, Pałac Królewski, Zamek Akershus, Park Frogner z rzeźbami Vigelanda,. Wyjazd z Oslo w godz. popołudniowych, przejazd w okolice miasta Dombas, zakwaterowanie, nocleg.

Dzień 3

wykwaterowanie, wyjazd w kierunku Andalsnas. Po drodze widok na najwyższą pionową skałę w Europie – Trollvegen, dalej przyjazd na punkt widokowy nad ,,Drabiną Troli” , doliną Romsdal i wodospad Stigfossen /jeden z największych w Norwegii/, następnie przejazd do Geiranger, wycieczka statkiem po fiordzie Geiranger z licznymi wodospadami, przypłynięcie do Hellesylt, przyjazd w okolice miasteczka Forde późnym wieczorem, zakwaterowanie, nocleg.

Dzień 4

wykwaterowanie, przejazd przez Stryn, Loen, Olden w stronę lodowca, zwiedzanie Parku Narodowego Jostedalsbrenn z lodowcem Briksdalsbreen. Dalej przejazd w okolice miasta Skjolden, zakwaterowanie, nocleg.

Dzień 5

wykwaterowanie rano, przejazd do Flam, wycieczka statkiem z Flam do Gudvangen, w czasie rejsu podziwianie fiordów Aurland oraz Noeroyfjord, przypłynięcie do Gudvangen, dalej przejazd do Flam i wycieczka kolejką widokową na trasie Flam – Myrdal -Flam. Po południu wyjazd z Flam. Przyjazd do Oslo wieczorem, zakwaterowanie, nocleg.

Dzień 6

wykwaterowanie, przejazd do Danii , przyjazd po południu do Kopenhagi, krótkie zwiedzanie: Syrenka Kopenhaska, stare miasto. Wyjazd z Kopenhagi przed wieczorem. Przejazd na prom do Niemiec.

Dzień 7

dalszy przejazd w kierunku Polski. Przewidywany powrót w godzinach popołudniowych

UWAGI:

- kolejność zwiedzanych miejsc i obiektów ustala pilot i może ona ulec zmianie.
- koszt biletów wstępy do obiektów oraz przejazdy statkami i kolejkami: ok. 1100 Koron norweskich / tj. ok. 550 zł/ oraz około 70 koron duńskich /tj. ok. 40 zł/.
- do hosteli należy zabrać własne poszewki na pościel oraz ręczniki.
- toaleta w autokarze ze względu na ograniczoną pojemność do korzystania tylko w sytuacjach awaryjnych.
- limit bagażu wynosi: bagaż główny do 20 kg na osobę + bagaż podręczny do 10 kg na osobę.
KAŻDY DODATKOWY KG NADBAGAŻU PŁATNY W KWOCIE 20 ZŁ.
Ze względu na trudności z załadunkiem zabraniamy pakowania bagażu 2 lub więcej osób do wspólnej dużej walizki!

Tekst