KORSYKA – śladami Napoleona Bonaparte

Termin:

13-20.05.2017

Cena:

1490 ZŁ

Korsyka – największa wyspa należąca do Francji znajdująca się na Morzu Śródziemnym, nazywana również jako Kalliste (z grec. Najpiękniejsza). Zachwyca urokliwymi plażami, turkusową wodą, masywami górskimi porośniętymi lasami kasztanowymi i piniowymi, schodzącymi do morza granitowymi uskokami. Unikatowe odmiany roślin oraz gatunki zwierząt przyczyniły się do powstania Parków Narodowych i Rezerwatów przyrody zajmujące dużą część wyspy. Podczas swojej historii wyspa ta była zajmowana przez Greków, Rzymian, Arabów, Francję oraz Genueńczyków Na wyspie urodził się Napoleon Bonaparte- wybitny strateg, to pod jego rządami Francja stała się mocarstwem. Wyspa wypełniona jest malowniczymi wioskami i miasteczkami, wszystkie silnie zaznaczają swoje przywiązanie do Napoleona, a miasteczko Bonifacio położone wysoko na klifie urzekanie każdą osobą. Wyspa przez pewien czas była uznawana jako oddzielne Państwo – Republikę Korsykańską i to właśnie dzięki temu Korsyka różni się od innych regionów na Morzu Śródziemnym kulturą, kuchnią czy językiem. Najlepszy okres na wyprawę na Korsykę stanowi wiosna i jesień temperatury są wtedy niższe, znośniejsze, a pogoda nie zawodzi.

Świadczenia zawarte w cenie:

- transport autokarem z toaletą, video, barkiem, klimatyzacją, rozkładanymi fotelami.
- 5 noclegów w apartamentach pokoje 2 osobowe. Apartamenty składają się z 2 sypialni dwóch osobowych , pokoju dziennego , łazienki oraz aneksu kuchennego. Ośrodek wczasowy znajduje się w miejscowości nadmorskiej Moriani-Plage na Korsyce .
- Wyżywienie: 5 obiadów/ obiadokolacji w restauracjach na Korsyce
- opieka pilota- przewodnika.
- opłaty drogowe, parkingi, autostrady.
- wycieczki wg programu.

Świadczenia dodatkowo płatne:

- ubezpieczenie KL i NW – 40ZŁ

Program ramowy:


Dzień 1

Zbiórka o godz. 9.00 Szczecinie – stacja paliw „Statoil” ul. Gryfińska 60, wyjazd ok. godz. 9.15 Przejazd przez Polskę i Niemcy do Livorno we Włoszech.

Dzień 2

Przyjazd rano do Livorno, Rejs na Korsykę około 5 godzin. Przejazd do ośrodka w godzinach popołudniowych. Nocleg.

Dzień 3

Przejazd przez położoną na wysokości ponad 1100 m n.p.m. majestatyczną przełęcz Vizzavona do duchowej stolicy Korsyki – Corte Gdyby nie uniwersytecki zgiełk oraz gwar turystów można by pomyśleć, że tkwi w czasach napoleońskich po dziś dzień. Zwiedzanie miasta – Cytadela (z zewnątrz), punkt widokowy Belvedere, Place Paoli, Kościół Zwiastowania NMP, place d’Armes, gdzie pod nr. 1 na świat przyszedł pierwszy syn małżeństwa Bonaparte Józef – późniejszy król Neapolu i Hiszpanii. Przejazd do Aleria – miasteczka muzeum. Zwiedzanie Muzeum Jerome Carcopino – można tu podziwiać rzymskie oraz wcześniejsze, etruskie, znaleziska. Przejście do Le ville antiqua – archeolodzy odsłonili tu Kapitol poświęcony m.in. Minerwie z I wieku p.n.e. Powrót do ośrodka, nocleg.

Dzień 4

Przejazd do Bonifacio – białe klify wyłaniające się wprost z lazurowej toni uzupełnione średniowieczną starówką z murami miejskimi spowodowały iż Paul Valery okrzyknął Bonifacio „pod względem piękna niezaprzeczalną stolicą Korsyki”. Zwiedzanie górnego miasta pełnego urokliwych wąskich uliczek, małych placyków i pocztówkowych krajobrazów. Zobaczymy między innymi: Plac Broni, Kościół Matko Bożej Większej, Belvedere de la Manichella, Pomnik Legii Cudzoziemskiej. Spacer przejściem św. Rocha. Przejazd do Porto Vecchio – krótkie zwiedzanie miasta: kościół Saint Jean-Baptistse, brama Genueńska z pięknym widokiem na okoliczne doliny oraz port. Powrót do ośrodka, nocleg

Dzień 5

Przejazd do Calvi – bajkowego miasta-cytadeli. To tutaj lazur Morza Liguryjskiego spotyka się z srebrzystą zielenią gajów oliwnych, wszędobylską makią czy soczystością zieleni pinii i platanów. Zwiedzanie miasta – pałac gubernatorów, kościół św. Jana Chrzciciela, Oratorium św. Antoniego, rodzinny dom Krzysztofa Kolumba. Przejście do pięknie położonego portu. Przejazd do winnicy – degustacja win Korsykańskich. Powrót do ośrodka, nocleg.

Dzień 6

Przejazd do Ajaccio – stolica Korsyki i miejsce narodzin Napoleona. Zwiedzanie miasta – Katedra Notre Dame de la Misericorde, gdzie w lipcu 1771 roku chrzczono dwuletniego Napoleona Bonaparte, Place du Marechal Foch - ocieniony platanami plac z posągiem Napoleona, Ratusz, Place de Gaulle’a. 3 godzinny rejs statkiem po Krwawych Wyspach (dla chętnych koszt około 25 euro) z godzinnym postojem na wyspie Mezu Mare i możliwością kąpieli w turkusowej wodzie). Powrót do ośrodka.

Dzień 7

wykwaterowanie Przejazd do Basti – jednego z największych miast Korsyki. Zwiedzanie dolnego Miasta: Plac św. Mikołaja z monumentem Napoleona, Kościół św. Jana Chrzciciela, Stary Port. Przejście na Górne Miasto – Kościół NMP, Ogród Romieu, Cytadela. Rejs promem do Włoch około 5 godzin. Przejazd w kierunku Polski.

Dzień 8

przewidywany przyjazd do Polski w godzinach wieczornych.

UWAGI:

- kolejność zwiedzanych obiektów ustala pilot i może ona ulec zmianie.
- Kieszonkowe na wstępy do zwiedzanych obiektów rejs na Korsykę i z Korsyki , opłatę klimatyczną, wynajęcie zestawów audio, lokalnych przewodników pokrywają uczestnicy. PŁATNE OBLIGATORYJNIE U PILOTA. Koszt 80 Euro na osobę
- Toaleta w autokarze ze względu na ograniczoną pojemność do korzystania tylko w sytuacjach awaryjnych
- limit bagażu wynosi : bagaż główny do 20kg na osobę + bagaż podręczny do 10 kg na osobę
- KAŻDY DODATKOWY KG NADBAGAŻU PŁATNY W KWOCIE 20 ZŁ.
- Ze względu na trudności z załadunkiem zabraniamy pakowania bagażu dwóch lub więcej osób do wspólnej dużej walizki!


Tekst