9 DNIOWA WYCIECZKA HISZPANIA, MEDIOLAN, CARCASONNE, AVIGNON, MONACO

Termin:

19-27.08.2017

Cena:

1790zł

Świadczenia zawarte w cenie:

- transport autokarem z toaletą, video, barkiem, klimatyzacją, rozkładanymi fotelami.
- 2 noclegi tranzytowe w hotelach klasy „Premiere Classe”. Pokoje 3 osobowe z tv i łazienkami.
- 4 noclegi w hotelu ** w miejscowości Lloret de Mar lub okolicach na wybrzeżu Costa Brava. Pokoje 2,3 osobowe z łazienkami.
- 4 śniadania w formie bufetu i 4 obiadokolacje w hotelu w Hiszpanii.
- opłaty drogowe, parkingi, autostrady.
- opieka pilota-przewodnika
- wycieczki wg programu.

Świadczenia dodatkowo płatne dla chętnych:

- 2 śniadania(kontynentalne) po noclegach tranzytowych - 50 zł.
- dopłata do pokoju 2 osobowego na noclegach tranzytowych w hotelach Premiere Classe – 75 zł od osoby
- ubezpieczenie KL i NW -45 zł.

Program ramowy:


Dzień 1

zbiórka o godz. 12.00 Szczecinie – stacja paliw „Statoil” ul. Gryfińska 60, wyjazd ok. godz. 12.30. Nocny przejazd do Mediolanu.

Dzień 2

przyjazd rano do Mediolanu, krótkie zwiedzanie Katedra , Bazylika Santa Maria Delle Grazie , Piazza del Duomo. Około południa wyjazd z Mediolanu i przejazd w okolice Avignon do hotelu, zakwaterowanie, nocleg.

Dzień 3

wykwaterowanie z hotelu w godzinach rannych, przejazd w kierunku Hiszpanii po drodze przejazd do Arles, zwiedzanie z zewnątrz jednego z rzymskich amfiteatrów z II w. następnie przejazd do Avignon, zwiedzanie Pałacu Papieskiego i słynnego mostu Pont d’Avignon, dalej przejazd w kierunku Costa Brava, przyjazd do hotelu wieczorem, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 4

śniadanie, wycieczka do Tossy de Mar, ogrodów botanicznych w Blanes, Girony (Katedra, ślady dzielnic żydowskich) oraz Figueras (Muzeum Salvadora Dali), powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 5

śniadanie, wycieczka do Barcelony, zwiedzanie: deptak Las Ramblas, Pomnik Kolumba, Akwarium, Casa Mila, Sagrada Familia, Dzielnica Łacinska, katedra Św.Eulalii, /dla chętnych wejście na stadion FC Barcelona – Camp Nou ok. 25 EURO/, Pałac Palacio Nacional, powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 6

śniadanie, dzień wolny lub wycieczka do klasztoru Montserrat, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 7

po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu,. Przejazd do Carcassonne zwiedzanie miasta twierdzy otoczonego dwoma pierścieniami murów warownych z barbakanami, następnie przejazd do hotelu w okolice Marsylii, zakwaterowanie, nocleg.

Dzień 8

wykwaterowanie rano z hotelu, przejazd na Lazurowe Wybrzeże w kierunku Monaco, po drodze krótkie zwiedzanie Nicei: Katedra St. Reparate, Promenade des Anglais, dalej zwiedzanie Monaco m.in. Kasyno Monte Carlo, Pałac Książęcy, Ogrody Egzotyczne. Wieczorem ok. 23.00 wyjazd do Polski.

Dzień 9

przewidywany powrót do Polski wieczorem ok. godz. 22.00.

UWAGI:

- kolejność wycieczek i zwiedzanych obiektów ustala pilot i może ona ulec zmianie.
- kieszonkowe na wstępy do zwiedzanych obiektów, lokalnych przewodników, zestawy audio guide oraz opłatę klimatyczną pokrywają uczestnicy: ok. 80 EURO.
- dla chętnych wejście na stadion FC Barcelona (muzeum klubowe, wejście na trybuny) ok.25 EURO.
- dla chętnych wejście do Oceanarium w Barcelonie, koszt ok. 20 EURO
- toaleta w autokarze ze względu na ograniczoną pojemność jest do korzystania tylko w sytuacjach awaryjnych. - limit bagażu wynosi: bagaż główny do 20 kg na osobę + bagaż podręczny do 10 kg na osobę.
KAŻDY DODATKOWY KG NADBAGAŻU PŁATNY W KWOCIE 20 ZŁ.
Ze względu na trudności z załadunkiem zabraniamy pakowania bagażu 2 lub więcej osób do wspólnej dużej walizki!

Tekst