12 DNIOWA WYCIECZKA DO PORTUGALII I POŁUDNIOWEJ HISZPANII

Termin:

1-12.07.2017

Cena:

2790 ZŁ

PORTUGALIA – Niewielkie państwo położone na krańcach Półwyspu Iberyjskiego jak by przyklejone do Hiszpanii . Mało kto wie że kilkaset lat temu było to imperium obejmujące pół świata, a jego stolica Lizbona decydowała o losach połowy Afryki , Azji i Ameryki Południowej. Czy wiecie Państwo że w Brazylii mówi się po portugalsku ? W Portugalii znajduje się Fatima chyba najsłynniejsze miejsce Objawień Maryjnych i ośrodek Kultu Maryjnego

POŁUDNIOWA HISZPANIA- Większości z nas Hiszpania kojarzy się z Wybrzeżem Costa Brava, a jest to zaledwie przedsionek prawdziwej Hiszpanii. Zapraszamy Pąństwa do Grenady stolicy Mauretańskiego Kalifatu , który został podbity przez Chrześcijan dopiero w 1492r z najpiękniejszym zespołem pałacowym w Europie Alhambrą. Gibraltaru z jego słynnymi małpami i górą będącą jednym ze Słupów Herkulesa. Sewilii z najwiekszą na świecie gotycką katedrą. Przepięknym zamkiem Alkazar, siedzibą pierwszego okrytego ponurą sławą trybunału Świętej Inkwizycji oraz Madrytu stolicy imperium w którym nie zachodziło słonce i wielu innych ciekawych miejsc…

Świadczenia zawarte w cenie:

- transport autokarem z toaletą, video, barkiem, klimatyzacją, rozkładanymi fotelami.
- 1 nocleg w hotelu*** w okolicach Lloret de Mar. Pokoje 2,3 osobowe z łazienkami.
- 3 nocleg w hotelu*** w okolicach Granady. Pokoje 2,3 osobowe z łazienkami..
- 3 noclegi w hotelu*** w okolicach Lizbony. Pokoje 2,3 osobowe z łazienkami.
- 1 nocleg w hotelu*** w okolicach Madrytu. Pokoje 2,3 osobowe z łazienkami.
- 1 nocleg w hotelu klasy Premiere Classe w okolicach Maubeuge we Francji. Pokoje 2,3 osobowe z łazienkami.
- wyżywienie: 8 śniadań i 8 obiadokolacji oraz 1 lunchpakiet
- opłaty drogowe, parkingi, autostrady.
- opieka pilota-przewodnika.
- wycieczki wg programu.

ŚWIADCZENIA DODATKOWO PŁATNE:

- ubezpieczenie KL i NW- 50 zł.

Program ramowy:


Dzień 1

Zbiórka o godz. 14.00 Szczecinie – stacja paliw „Statoil” ul. Gryfińska 60, wyjazd ok. godz. 14.30. Przejazd przez Niemcy i Francję w kierunku Hiszpanii.

Dzień 2

przyjazd do Hiszpanii na wybrzeże Costa Brava po południu, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 3

lunchpakiet zamiast śniadania, wykwaterowanie, przejazd i zwiedzanie Kartageny: port, ruiny rzymskiego amfiteatru, katedra. Następnie przejazd do hotelu, w okolice Grenady, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 4

śniadanie, przejazd do Granady, zwiedzanie m.in. Zespół Pałacowy Alhambry, wycieczka do Malagi: m.in. ruiny twierdza Alcazaba, powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 5

śniadanie, przejazd do Gibraltaru, zwiedzanie zamorskiego terytorium Wielkiej Brytanii.: m.in. wjazd na wznoszącą się 426 m n.p.m Skałę Gibraltaru słynnymi małpami /w tutejszym rezerwacje żyje ok. 250 Mogotów/. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 6

śniadanie, wykwaterowanie, przejazd do Sewilli. Zwiedzanie: Pałac Alkazar dawna siedziba kalifatu, Torre del Oro (Złota Wieża), Arena walk byków, Katedra NMP, dalej przejazd w okolice Lizbony, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 7

śniadanie, wycieczka do Lizbony, zwiedzanie: Klasztor Hieronimitów, Pomnik Odkryć Geograficznych, Wieża Belem, Katedra, następnie wycieczka do Sintry, zwiedzanie m.in. Pałac Narodowy, powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 8

śniadanie ,dzień wolny, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 9

śniadanie, wykwaterowanie, przejazd do Fatimy, zwiedzanie: Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej, dalej przejazd w okolice Madrytu. Wieczorem przyjazd do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja , nocleg.

Dzień 10

śniadanie, zwiedzanie Madrytu: Pałac Królewski, Katedra, Puerta del Sol (Brama Słońca), Muzeum Prado z ogromną kolekcją malarstwa, m.in. płótna Goi, Boscha, el Greca. W godzinach wieczornych wyjazd z Madrytu i przejazd w kierunku Maubeuge (Francja).

Dzień 11

przyjazd do hotelu we Francji wieczorem, zakwaterowanie, nocleg.

Dzień 12

śniadanie, wykwaterowanie, dalszy przejazd do Polski. Przewidywany przyjazd do Polski około 24.00.

UWAGI:

- koszt biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, obowiązkowych lokalnych przewodników, wynajem zestawów audio-guide oraz opłatę klimatyczną pokrywają uczestnicy dodatkowo: ok. 115 EURO na osobę.
- kolejność wycieczek i zwiedzanych obiektów ustala pilot i może ona ulec zmianie.
- toaleta w autokarze ze względu na ograniczoną pojemność do korzystania tylko w sytuacjach awaryjnych.
- Ze względu na trudności z załadunkiem zabraniamy pakowania bagażu 2 lub więcej osób do wspólnej dużej walizki!
- limit bagażu wynosi : bagaż główny do 20kg na osobę + bagaż podręczny do 10 kg na osobę
- KAŻDY DODATKOWY KG NADBAGAŻU PŁATNY W KWOCIE 20 ZŁ.

Tekst