10 DNIOWA WYCIECZKA DO BUŁGARII I BUKARESZTU

Termin:

1-10.09.2017

Cena:

1750 zł

Świadczenia zawarte w cenie:

- transport autokarem z toaletą, video, barkiem, klimatyzacją, rozkładanymi fotelami.
- 2 noclegi w hotelu **/*** w Belgradzie lub okolicach. Pokoje 2,3 osobowe z łazienkami.
- 2 śniadania i 1 obiadokolacja na noclegach tranzytowych w Serbii
- 6 noclegów w hotelu *** na riwierze bułgarskiej w Bułgarii. Pokoje 2,3 osobowe z łazienkami.
- 6 śniadań i 6 obiadokolacji w hotelu w Bułgarii.
- opieka pilota – przewodnika.
- opłaty drogowe, parkingi, autostrady.

Świadczenia dodatkowo płatne dla chętnych:

- ubezpieczenie KL i NW -45zł.

Program ramowy:


Dzień 1

zbiórka 00.05 w Szczecinie wyjazd ok. godz. 00.30. Przejazd w kierunku Serbii. Przyjazd do hotelu w godzinach wieczornych, zakwaterowanie, nocleg.

Dzień 2

śniadanie, wykwaterowanie, następnie przejazd w kierunku Bułgarii. Przyjazd do Bułgarii do hotelu w godzinach wieczornych, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 3

śniadanie, przejazd na zwiedzanie Kamiennego Lasu – uznawanego w średniowieczu za miejsce święte, obecnie stanowi pomnik przyrody następnie zwiedzanie wykutego w skale średniowiecznego Monastyru Aładża . Po zwiedzaniu przejazd do Bałcziku, zwiedzanie miasta zwanego „Białym Miastem Morza Czarnego” ze względu na wapienne skały, u podnóża których się znajduje. W programie zwiedzanie malowniczo położonego na brzegu morza kompleksu pałacowo-ogrodowego królowej rumuńskiej Marii w tym m.in. piękne budowle, a także rezerwat kaktusów i róż. Popołudniu przejazd na przylądek Kaliakra - wąski, dwukilometrowy cypel, z którego rozpościera się widok na morze. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 4

śniadanie, dzień wolny na plażowanie, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 5

śniadanie, wycieczka do Bukaresztu: Wyjazd ok.3:00 w nocy, przejazd do stolicy Rumunii - Bukaresztu nazywanego „Paryżem Bałkanów” zwiedzanie miasta: Pałac Parlamentu- największy po Pentagonie budynek na świecie, bulwar Unirii, Cerkiew Św. Antoniego, Gmach Uniwersytetu , stare miasto przejazd powrotny do hotelu w Bułgarii. Planowany powrót w godzinach wieczorno-nocnych.

Dzień 6

śniadanie, wycieczka do Burgas, zwiedzanie miasta uzdrowiskowego położonego -wśród jezior. Zwiedzanie m.in katedra prawosławna św. Cyryla i Metodego, spacer po głównym deptaku, Przejazd do Sozpola: zwiedzanie miasta -małego kurortu turystycznego znanego jako wioska rybacka przyciągająca artystów. Charakterystyczne wąskie uliczki, piętrowe domy, wysunięte górne kondygnacje i drzewa figowe w ogrodach, następnie rejs po zatoce, powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 7

śniadanie, wycieczka do Nessebaru-jednego z najpiękniejszych miast bułgarskich, położonego na malowniczym półwyspie połączonym z lądem jedynie wąskim przesmykiem. W programie zwiedzanie starówki wpisanej na Listę Światowego Dziedzictwa Kultury UNESCO. Następnie przejazd do Warny-drugiego pod względem wielkości miasta w Bułgarii, zwiedzanie miasta bogatego w pozostałości budowli rzymskich, bazylik z V i VII wieku, fortyfikacji bizantyjskich z VI wieku. Dla chętnych możliwość zwiedzania Delfinarium (ok. +15 EUR/os.) Następnie powrót do hotelu obiadokolacja, nocleg.

Dzień 8

śniadanie, wykwaterowanie, przejazd do Serbii w okolice Belgradu do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 9

śniadanie, wykwaterowanie, krótkie zwiedzanie Belgradu m.in. stare miasto ze śladami architektury tureckiej wyjazd z Belgradu ok. południa, następnie dalszy przejazd w kierunku Polski.

Dzień 10

planowany czas powrotu do Polski w godzinach przed południowych.

UWAGI:

- kolejność zwiedzanych obiektów ustala pilot i może ona ulec zmianie.
- kieszonkowe na wstępy do zwiedzanych obiektów, wynajęcie zestawów audio, opłatę klimatyczną, wynajęcie lokalnych przewodników pokrywają uczestnicy: ok. 50 EURO.
- dla chętnych wstęp do Delfinarium w Warnie ok. 15 EUR/os.
- osoby udające się na wycieczkę do Bukaresztu w dzień wycieczki otrzymują śniadanie i obiadokolację w formie lunch pakietu
- limit bagażu wynosi: bagaż główny do 20 kg na osobę + bagaż podręczny do 10 kg na osobę.
KAŻDY DODATKOWY KG NADBAGAŻU PŁATNY W KWOCIE 20 ZŁ.
- toaleta w autokarze ze względu na ograniczoną pojemność do korzystania tylko w sytuacjach awaryjnych.
- Ze względu na trudności z załadunkiem zabraniamy pakowania bagażu 2 lub więcej osób do wspólnej dużej walizki!


Tekst